• ramush-haradinaj-arrest-lirohet-730x440
  • tunele-768x431
  • 20161213191034737646
  • pr_1481543546-9427549

Të fundit

Jep dorëheqje drejtori i AKI-së (Dokument)

selimaj-780x439

Drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencë, Agron Selimaj, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij. Në letrën e dorëheqjes së tij (drejtuar presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Isa Mustafa), që mund ta shihni më poshtë, ai falënderon bashkëpunëtorët, ndërkaq shprehet krenar që ka kontribuuar në çështjet e sigurisë së Kosovës. Por, nuk cek arsyet e dorëheqjes. Selimaj ishte emëruar …

Lexo më shumë »

Nikoliq pret nga Trumpi të deklarohet se çfarë qëndrimi ka për Kosovën

1-478-780x439

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka deklaruar se pret nga administrata e re e presidentit Donald Trump, që të deklarohen lidhur me qëndrimin e tyre në raport me Kosovën. “Pres nga administrata e re e SHBA-ve të mendojë dhe të na tregojë se çfarë mendojnë ata për Kosovën”, ka deklaruar Trump gjatë një interviste dhënë një televizioni portugez. Presidenti serb …

Lexo më shumë »

Shqipëri, Asnjë i arratisur në vitin 2016

telefona-dhe-drog-euml-n-euml-burgjet-e-kosov-euml-s_hd

Gjatë vitit 2016, nuk është shënuar asnjë rast arratisje nga burgjet e vendit. Ky fakt është renditur ndër arritjet e drejtorisë dhe gjithë administratës së burgjeve në analizën e punës për vitin e kaluar, e cila është zhvilluar me dyer të mbyllura pa praninë e mediave. Gjithashtu, policia e burgjeve ka konstatuar se gjatë viti të kaluar janë ulur me …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co