Ballina / Lajme / Bota / 18 të vdekur pas një aksidenti rrugor në Kinë

18 të vdekur pas një aksidenti rrugor në Kinë

Të paktën 18 persona kanë vdekur pasi një autobus doli nga rruga duke përfunduar në një liqen pranë qytetit të Ezhout në Kinën qendrore, raportoi sot media shtetërore.

“Shoferi i autobusit u ndalua dhe është nën hetim”, njoftoi televizioni shtetëror kinez, CCTV. Ekipet e shpëtimit nxorën autobusin nga uji në një pjesë të rrugës në afërsi Miaolingut.

Të gjitha viktimat ishin në gjendje të identifikohen. Në total, 20 persona po udhëtonin në momentin e aksidentit.

Agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Hsinhua raportoi 17 të vdekur në aksident. ”Një pasagjer vdiq pasi u nxor nga autobusi”, njoftoi portali i lajmeve cnhubei.com. /kp/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil