Ballina / Info / Ndodhi

Ndodhi

Kiev, lind fëmija që ka 3 prindër

Pas vitesh të tëra përpjekjeje të pasuksesshme, ata janë bërë prindër të një fëmije, që erdhi në jetë përmes një metode të rrallë: atë të fekondimit “in vitro” me 3 persona. “The Times” raporton se mjekët në Kiev përdorën një metodë të quajtur tranferimi pronuklear, në atë që konsiderohet si herë e parë në botë. Gjithsesi, ky nuk është fëmija …

Lexo më shumë »

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook. Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes. Por pas më …

Lexo më shumë »

“Alo! Qeni më la jashtë makinës”

Po, kjo ka ndodhur me të vërtetë! Në Serina, në provincën e Bergamo, zjarrfikësit kanë marrë një telefonatë të cuditshme për ndihmë: “Mund të vini urgjentisht në Serina?! Qeni më ka lënë jashtë makinës dhe motori i automjetit është i ndezur”. Ai që mori në telefon ishte një burrë rreth të gjashtëdhjetave. Sapo burri doli nga makina, qeni filloi të lëvizte në …

Lexo më shumë »

Tekniku i avionit të rrëzuar tregon si mbeti gjallë

Ervin Turimi, tekniku i avionit brazilian të rrëzuar dje, është njëri nga gjashtë personat që kanë mbetur gjallë pas rrëzimit të avionit në Kolumbi. “Mbeta gjallë, shpëtova, sepse ndoqa dhe zbatova udhëzimet që duhet me rastin e aterrimit ë dhunshëm të avionit. Kam parë se shumë veta nuk iu përmbajtën udhëzimeve të pilotit. Hoqën rripat e sigurisë, u ngritën nga …

Lexo më shumë »

Shihni sesi reagojnë vogëlushët pasi takojnë yjet e Barcelonës (Video)

Këta dy vogëlushë më në fund kanë realizuar ëndrrën e  tyre, pasi të takosh idhullin tënd të futbolllit  për ta e tillë quhet. Djemtë janë të apasionuar  pas këtij sporti dhe me padurim presin yjet e futbollit të Barcelonës  për ti takuar në Aeroportin  Glasgow, para ndeshjes së Barcelonës me Celtic.  Vogëlushët takuan  treshen e famshme Lionel Messi, Neymar dhe …

Lexo më shumë »

Në Tokio bie bora e parë e nëntorit pas 54 vjetësh (Foto)

Në Tokio ka rënë bora e parë në nëntor, pas 54 vjetësh. Banorët e kryeqytetit të Japonisë janë zënë në befasi, pasi temperaturat në këtë kohë zakonisht sillen nga 10 deri në 17 gradë Celsius. Bora e papritur ka shkaktuar vonesa në transportin publik. Stacioni Meteorologjik i Japonisë ka kujtuar se kjo është “bora e parë e nëntorit” që nga …

Lexo më shumë »

Aeroporti në Kaliforni mbulohet nga shkuma kundërzjarrit

Keqfunksionimi i alarmit të zjarrit mbuloi me shkumë përreth një aeroporti në Kaliforni. Zjarrfikësit thanë se kjo ndodhi pas një keqfunksionimi të alarmit të zjarrit në një hangar të aeroportin San Jose. Banorëve u është thënë të mos jenë në kontakt me këtë shkumë pasi shkakton irritim të lëkurës. Mediat lokale thanë se është ndalur përhapja e shkumës dhe punonjësit …

Lexo më shumë »

Ambasadori japonez me verë Rahoveci në OKB

Ambasadori japonez, Yoshifumi Okamura në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara e ka përshkruar të mrekullueshme situatën aktuale në Kosovë dhe ka kërkuar shqyrtimin e punës së UNMIK-ut. Ambasadori japonez derisa fliste për vendin tonë pranë kishte verën e Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjetit Facebook vetë ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora …

Lexo më shumë »

E tmerrshme/ Nëna godet 42 herë foshnjën në kokë

Policia ka nisur hetimët për disa pamje të rënda të cilat kanë shokuar mbarë obinionin botëror. Në këtë video shfaqet një nënë mizore e cila godet pa mëshirë në kokë foshnjën e saj. Nëna, që është identifikuar si Aygul Kozhabaevna në faqet e lajmeve lokale, thuhet se është filmuar nga një vajzë tetë vjeçare e paidentifikuar, shkruan Mirror. Thuhet se …

Lexo më shumë »

Të burgosurit mburren në Facebook me jetën “luksoze” prapa hekurave

Një ndërtues i cili u shtua aksidentalisht si mik në Facebook nga një i burgosur ka mbetur i shokuar nga stili i tij i jetesës prapa hekurave. Fotot shokuese të realizuara brenda burgut në Britaninë e Madhe tregojnë se si kriminelët mburren me paratë e tyre, shijojnë vodka, konsumojnë drogë e porosisin ushqim në qeli. Burri, i cili preferoi të …

Lexo më shumë »
BelgiumBrazil