Ballina / Kulturë / Muzikë

Muzikë

Dhjetor, 2016

 • 14 Dhjetor

  Ghetto Geasy publikon “Berlusconi” (VIDEO)

  Reperi nga Prishtina, Getoar Selimi ka publikuar këngën e tij më të re “Berlusconi”. Projektin e ri ai e sjell me videoklip.Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur vet këngëtari. /Koha/

 • 11 Dhjetor

  Vdes këngëtarja rome Esma Rexhepova

  Mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova Teodosievska, sot në mëngjes ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. Rexhepova e quajtur si Mbretëresha e muzikës rome në nivel botëror, është zgjedhur si artiste nacionale në vitin 2013, ndërsa gjatë jetës së saj është përkujdesur për 47 fëmijë dhe ka mbajtur shumë koncerte humanitare. /Telegrafi//

 • 2 Dhjetor

  Era Istrefi, fituese e EBBA (Foto)

  Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live. E lindur në Prishtinë këngëtarja debtuoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i tretë i saj “Njo Si Ti” hyrë në listat muzikore …

 • 1 Dhjetor

  Capital T lanson “100” (VIDEO)

  “100” titullohet kënga më e re e reperit të njohur Capital T. Pas “Lejla” të publikuar në bashkëpunim me Elvana Gjatën dhe reperin 2po2, Capital T ka publikuar sot projektin e ri solo. Për këtë këngë ai ka bashkëpunuar me Granit Dërgutin dhe Mixeyn. /Koha/

 • 1 Dhjetor

  2Ton sjell “Prej asaj nate” (VIDEO)

  Reperi i njohur nga Ferizaj, 2Ton, ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Prej asaj nate”. Kënga e re e 2Tonit vjen një muaj pas lansimit të hitit “Diçka Tjetër”. Për këtë këngë ai ka bashkëpunuar me Cruel P dhe “Max Production”. /Koha/  

Nëntor, 2016

Tetor, 2016

BelgiumBrazil