Ballina / Opi / Int / Intervistë

Intervistë

Janar, 2017

 • 23 Janar

  Haradinaj: Nuk do të ekstradohem në Serbi

  Qëndrimi i Francës, akuzat e Serbisë, sjellja e autoriteteve të Kosovës, mundësia e ekstradimit, dialogu me Serbinë… janë vetëm disa nga temat për të cilat Ramush Haradinaj flet në bisedën me Deusche Welle-n. Deutsche Welle: Zoti Haradinaj, ju po mbaheni në Francë që nga 4 janari, pas arrestimit në Basel, sipas fletëarrestit të Serbisë për krime lufte. Si ndodhi arrestimi …

Nëntor, 2016

 • 23 Nëntor

  Edi Rama për Çamërinë, Himarën, Shqipërinë Natyrore, Erdoganin…

  Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin “Skai” në Greqi. Shefi i qeverisë shqiptare ishte i ftuari kryesor i emisionit “Histori”.  Videon e intervistës me përkthim shqip mund ta shikon në faqen zyrtare të Edi Ramës në Facebook https://web.facebook.com/edirama.al/ I pyetur nga gazetari grek Alexis Papahelas se çfarë do të thoshte kryeministri shqiptar nëse Tsipras do të postonte një status …

 • 13 Nëntor

  Ramiz Lladrovci: Po hyj në zgjedhjet e Drenasit për mandat pesëvjeçar

  Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci thotë se e ka pranuar kandidimin për t’ju shërbyer qytetarëve të Drenasit. Në një intervistë, Lladrovci thekson se do t’ia dalë mbanë. “Do të kemi një dinamikë të shtuar në të mirë të përmirësimit të jetës dhe të përditshmërisë së njerëzve këtu. Sigurisht se pas fazës së parë disamujore, në mandatin …

Tetor, 2016

 • 25 Tetor

  LSI më e rëndësishmja në qeveri ose parti kryesore në opozitë

  Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta thotë se pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, partia e tij do të jetë ose forcë më e rëndësishme qeverisëse ose të do të jetë forca kryesore opozita në Shqipëri. Gjatë një interviste për Raport Tv, Meta shprehet se për LSI-në, kjo është më e rëndësishme. Pjesë nga intervista: -Çfarë përshtypje ju krijoi …

 • 19 Tetor

  Meta: Koalicionin e vendosin forumet. Rëndësi stabiliteti i vendit

  Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar se për koalicionin në zgjedhjet e ardhshme do të vendosin forumet e partisë. Në një intervistë nga Kina për radion e jashtme të Kinës CRI në Shqip, kryeparlamentari tha se e rëndësishme është stabiliteti i vendit. Meta tha se LSi ka potencial  për të kontribuar akoma më mirë sesa deri tani për mirëqeverisjen …

 • 15 Tetor

  Gashi: Beogradi nuk ka hise në Trepçë 

  Kryetari i Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Petrit Gashi, i tha Radios Evropa e Lirë se “Serbia nuk ka hise në asnjë pronë në Kosovë” dhe se “Beogradi është i vetëdijshëm se Trepça është pronë e Kosovës”. Gashi ka thënë se çështja e Trepçës është më shumë ‘politike’ dhe një “çështje shumë komplekse që duhet shikuar jo vetëm nga ky prizëm, por …

 • 5 Tetor

  Thaçi: Pa Shqipërinë nuk do ta gëzonim pavarësinë

  Hashim Thaçi e ka kaluar disa herë kufirin Kosovë-Shqipëri për të mbërritur në Tiranë. Dikur me kureshtje, më pas i detyruar dhe më vonë me një protokoll të mirëfilltë. Kur mbërriti këtë fillimtetori në selinë e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, për herë të parë me statusin e Kreut të Shtetit të Kosovës, 48-vjeçari nga Buroja e Skënderajt i ka …

 • 1 Tetor

  Limaj: Koalicioni qeverisës arrogant, ka thelluar krizën politike

  Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, konsideron se çështja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të kthehet në pikën zero. Limaj në një intervistë për Radio Evropa e Lirë fajëson Qeverinë duke thënë se e ka future vendin në krizë të panevojshme. Ka më gjatë se një vit që kur kanë nisur debatet dhe mospajtimet në lidhje me …

Shtator, 2016

BelgiumBrazil