Ballina / Kulturë / Film / “Game of Thrones” thyen rekord në “Emmy Award 2016”

“Game of Thrones” thyen rekord në “Emmy Award 2016”

“Game of Thrones” ka thyer rekord për numër më të madh të Primetime Emmy Awards të fituar nga çdo shfaqje.

Seritë e HBO kanë triumfuar në 12 nga 24 kategoritë ku ishin të nominuara në ceremoninë e mbrëmshme, duke përfshirë edhe seritë drama të pazgjidhura. “Game of Thrones” tashmë ka tejkaluar rekordin e të gjitha kohërave të Frasier-it me 37 çmime Emmy, shkruan BBC.

Si fituesit britanik të këtij viti përfshihen edhe Dame Maggie Smith, e cila fitoi çmimin si aktore e shquar mbështetëse në serinë e zhanrit drama për rolin e saj në Downton Abbey. /koha/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Capital T lanson “100” (VIDEO)

“100” titullohet kënga më e re e reperit të njohur Capital T. Pas “Lejla” të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil