Ballina / Lajme / Bota / Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e inaugurimit të tij si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kam nderin dhe kënaqësinë të ju përgëzoj për marrjen e detyrës së presidentit të 45-të me rradhë të SHBA-ve dhe të ju urojë punë të suksesshme në këtë funksion. Gjithashtu, ju urojë në emër të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë. Dëshiroj ta dini se në Maqedoninë dhe në mua keni mbështetës dhe mik të sinqertë”, thotë Ivanov në letrën e tij, drejtuar Donald Trumpit.

Ivanov gjithashtu u shpreh i bindur se bashkëpunimi mes SHBA-ve dhe Maqedonisë do të vazhdojë edhe më tej./Telegrafi/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Donald Trump dhe Vladimir Putin do të ndajnë botën dhe këtë gjë do ta fillojnë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil