Ballina / Info / Ja si mund të gjeni filmin që i keni harruar titullin

Ja si mund të gjeni filmin që i keni harruar titullin

Shpeshherë teksa e shohim një film, nuk impenjohemi të mbajmë titullin, edhe pse ai film mund të na pëlqejë shumë.

Ekspertët e teknologjisë kanë menduar edhe për një gjë të tillë, duke krijuar kështu një programe në të cilin mjafton ta shkruash shkurtë përshkrimin e filmit dhe ju do të keni titullin e saktë të atij filmi.

Disa studiues të Universitetit Oulu në Finlandë kanë krijuar një mundësi të tillë, e cila është e para e këtij lloji në botë.
Mymovie.com është një faqja në internet që do t’ju ndihmojë ta gjeni titullin e një filmi vetëm duke e përshkruar atë.
Mjafton vetëm të përshkruani, vendet, objektet e njerëzit dhe kjo faqe do t’ju tregojë emrin e filmit./shekulli/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil