Ballina / Ekonomi / ​Hapet Kinemaja “Cineplexx”
cineplexx-1

​Hapet Kinemaja “Cineplexx”

Ka filluar ceremonia e hapjes së Kinemasë “Cineplexx”.

Në këtë ceremoni po marrin pjesë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi si dhe kryetari i Komunës se Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Hapja e kinemave ka qenë pjesë e projekteve të familjes Humolli.

Betim Humolli, drejtor i “Albi Group”, i falënderoi të pranishmit për pjesëmarrje në këtë ceremoni, e cila tregon për zgjerimin e qendrës “Albi”.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se ndjen kënaqësi të madhe me rastin e hapjes së kinemasë.

“Problemin që e kam me familjen Humolli, është ai i tendencave për zgjerim, me 6 salla dhe 200 filma në vit dhe teknologji më të re”, tha ai.222_4163-1Christof Papusek nga Kompania Cineplexx”, tha se është një koicidencë e madhe që biznesi i “Alb”-it është familjar, sikurse edhe i “Cineplexx”-i dhe është një veçanti e rëndësisë së madhe e bashkimit.

“Në këtë kinema, teknologjia është më e reja dhe me sjelljen e kësaj teknologjie, kemi menduar ta bashkojmë kulturën dhe artin. Që nga nesër do të mund të shihni filma të ndryshëm”, tha ai.63-1Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, tha se “Cineplexx” do t’u ofrojë qytetarëve mundësi të argëtimit.2222_5769“Një operator si ‘Cineplexx’, me një përvojë shumë të madhe, është shumë e rëndësishme ta kemi edhe në Kosovë. Vendi ynë, përkundër vështirësive të madhe, tash po përjeton ndryshime të mira. Ju urojë suksese, gëzuar te gjithëve”, tha Presidenti Thaçi./KosovaPress/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

ke-1024x682

Programi për Shqipërinë, KE miraton 89 milionë

Komisioni Europian ka akorduar grantin prej 89 milionë eurosh për programin 2016 për Shqipërinë. Programi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co