Ballina / Kosova / Ekonomi / Mbi 1 milion pliko të dorëzuara në ATK

Mbi 1 milion pliko të dorëzuara në ATK

Ka arritur në mbi 1 milion numri i plikove të dorëzuara nga qytetarët në Administratën Tatimore të Kosovës, ndërsa shuma e rimbursuar deri më tani është 15.5 milion euro.

Fushata e rimbursimit të qytetarëve nga kuponët fiskal pati nisur në muajin prill të viti 2015.ssATK rikujton se aplikimi për rimbursim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal për TM4/2016, ka filluar nga data 01 Janar 2017 deri me 31 Janar 2017.  Ndërsa, afati i dorëzimit të plikove me kuponë fiskal bëhet nga data 01 Janar 2017 deri me 04 Shkurt 2017. /Klankosova/ 

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil