Ballina / Kulturë / Art / Sonte nis Festivali Multikulturor i Beratit

Sonte nis Festivali Multikulturor i Beratit

Në këtë festival do të ketë koncerte, panaire, ekspozita, tashëgimi historike, të ftuar nga vendi dhe bota

Festivali multikulturor do të bartë mesazhin “Promovo Shqipërinë tënde” ku pos tjerash pjesmarrësit në këtë festival kan mundësi të shijojnë edhe pjata tradicionale.festivali

Një muaj më parë, Marsela Çikbukaj këndoi në Festivalin e Coca Cola Summer Festival që u mbajt në Romë, poashtu festivali Multikulturor i Beratit do të hapet nga Çikbukaj.

Festivali Multikulturor i Beratit është mbështetur nga Fondi Shqiptaro – Amerikan i Zhvillimit. Festivali organizohet nga organizata “Njerëz dhe Ide”, “ARTPLUS”, Bashkësia Berat, me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

//21media/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BelgiumBrazil