Ballina / Tag: Lende narkotike

Tag: Lende narkotike

Si e kontrollon mafia shqiptare trafikun e drogës në Belgjikë (FOTO)

Mafia shqiptare kontrollon portin Antwerp, në Belgjikë. Britanikja “Mirror” shkruan se “kryeqyteti i Kokainës në Evropë” përdoret nga shqiptarët për të dërguar një nga lëndët narkotike me të shtrenjta drejt Londrës. Droga e klasit A vjen në Antwerp nga Kolumbia, duke u fshehur në pllaka mermeri dhe trarë prej druri, të ngarkuar në kontejnerët e anijeve. Më pas janë shqiptarët ata …

Lexo më shumë »

Operacion i madh antidrogë, arrestohen 22 persona, dy janë nga Shqipëria

Policia e Shqipërisë ka zhvilluar një tjetër operacion antidrogë me Policinë Italiane ku janë arrestuar 22 persona ku dy prej tyre janë kapur në Tiranë. Personat e arrestuar dyshohen se janë pjesë e një organizate kriminale që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike me shtrirje në vendin tonë dhe në vendet e BE-së. Operacioni i koduar “Boaster” ka nisur në …

Lexo më shumë »

Prizren, Arrestohet një person, i kapen 30 kilogramë drogë

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’ dhe ka kapur 30 kilogramë substancë narkotike. “Njësia për Hetimin e Trafikimi me Narkotikë në Prizren, pas marrjes së një informacioni se një person i dyshuar po transportonte substanca narkotike, në bashkëpunim me Njësinë …

Lexo më shumë »

Edhe 17 vjeçarët përdorues të drogave në Kosovë

Në Kosovë nuk ka të dhëna të sakta, se sa është numri i përdoruesve të substancave narkotike. Por në bazë të disa hulumtimeve raportohet se në vend numri i përdoruesve të rregullt të drogave mund të arrijë në 5 mijë. E mosha mesatare e përdoruesve po del të jetë mjaftë shqetësuese. Sipas Qendrës Mediko-Psikoterapeutike “Labirint”, -mosha mesatare e personave që përdorin …

Lexo më shumë »

Durrës: Sekuestrohen 190 kg kanabis në port

Policia e Durrësit ka sekuestruar 190 kg kanabis sativa në portin e qytetit dhe ka arrestuar një 33-vjeçar, shtetasin Erblin Tuka, banues në Shijak. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në mjetin me targa AA 045 ND, me drejtues shtetasin Erblin Tukën, efektivët kanë dyshuar se në brendësi të automjetit mund të kishte lëndë narkotike. Kamioni është shoqëruar …

Lexo më shumë »

Në Kamëz sekuestrohen 55 kg kanabis, dy të arrestuar

Policia e Tiranës ka finalizuar aksionin “Guida”, duke sekuestruar 55 kg kanabis sativa e duke vënë në pranga dy persona. Të arrestuarit janë Fatjon Koxha dhe Jetmir Hida, të dy 22-vjeçarë dhe të dy banues në Zall të Fushë-Krujës. Sipas policisë, arrestimi i këtyre shtetasve është bërë pas një pune intensive 1-mujore. Në bazë të informacioneve, shtetasit e sipërpërmendur ndodheshin pranë …

Lexo më shumë »

Tiranë: Aksion kundër drogës dhe prostitucionit, 7 të arrestuar

Seksione të ndryshme të Drejtorisë së Policisë së Tiranës kanë zhvilluar në 24 orët e fundit një seri operacionesh me qëllim goditjen e kriminalitetit, veçanërisht kundër shpërndarjes së drogës dhe shfrytëzimit të prostitucionit. Kështu, sipas një njoftimi për shtyp, në disa ndërhyrje të realizuara në zona të ndryshme të kryeqytetit janë arrestuar në flagrancë 5 persona, të cilët shpërndanin narkotikë …

Lexo më shumë »

Shkodër, Sekuestrohen 107 kg kanabis, 6 persona të arrestuar

Dy operacione antidroge kanë bërë të mundur sekuestrimin këtë të dielë të 107 kg kanabis sativa. Burime nga policia e Shkodrës bëjnë me dije se në pranga janë vënë 6 persona si posedues të këtyre lëndëve narkotike. Të arrestuarit janë Gjergj Gjuraj, 56 vjeç, Klodian Dani, 31 vjeç, Dorjan Gjeloshi, 26 vjeç, Viktor Gjeloshi, 23 vjeç, Eduard Avdia, 28 vjeç, …

Lexo më shumë »

Vlorë, kapet një gomone, dyshohej se do të transportonte drogë në Itali

Policia e Vlorës ka kapur një gomone pranë Gjipesë që dyshohet se do të transportonte drogë drejt Italisë. Gomonia 7 metra e gjatë dhe me motor të fuqishëm u ndalua rreth orës 22:00 të ditës së djeshme. Policia ka arrestuar 3 persona që ndodheshin në gomone. Gomonia u ndalua pas një ndjekjeje të gjatë nga policia. Policia po kontrollon zonën pasi …

Lexo më shumë »

Vlorë, sekuestrohen 26 kg kanabis, arrestohet 42-vjeçari

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Vlorës, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Bunavi, konkretisht në banesën e shtetasit Enea Nanushi, ka konstatuar një sasi me lëndë narkotike të fshehur në këtë banesë. Nga peshimi i lëndës narkotike, rezultoi një sasi me peshë totale prej 26 kg e 400 gr. Cannabis Sattiva, që ishte vendosur …

Lexo më shumë »
BelgiumBrazil