Ballina / Info / Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg
3b1c2f9e00000578-0-image-a-81_1481053070644-636x356

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook.

Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes.

Por pas më shumë se një viti me familjen e tij të re në Tenesi, Ryan është duke fituar peshë dhe ka filluar të flasë.

Në fotot e marra prej tij këtë muaj, Ryan nuk duket më si një fëmijë i kequshqyer. Kockat e Ryan nuk janë më të dukshme në lëkurën e tij dhe ai buzëqesh si cdo fëmijë tjetër i shëndetshëm dhe i lumtur.

3b1c114500000578-4006356-image-a-17_1481051932070

3b1b61da00000578-4006356-image-a-16_1481051885337

3b1d499b00000578-4006356-ryan_pictured_in_december-a-59_1481063922034

screenshot_1-34

3b1b61f900000578-4006356-image-a-18_1481051996219

screenshot_2-8

screenshot_5

screenshot_6

//oranews/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

dog-driving-car-ftr

“Alo! Qeni më la jashtë makinës”

Po, kjo ka ndodhur me të vërtetë! Në Serina, në provincën e Bergamo, zjarrfikësit kanë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co